Wision Medical- Sencer Bulut-Hijyo Dezenfektan-Yılmaz Parlar

2012-02-27 15:17:20


 

 

 

Nanoteknoloji ile görünmeyen tüm mikroplara savaş açtı. Türk patentli dezenfektan ürünü “Hijyo”, rotayı dünya pazarlarına kırdı

 

Nanoteknoloji ile dezenfektanda çığır açtı,

“Hijyo” ile tüm mikroplar anında ölüyor

 

 

İnsanoğlu, gözle görünen kir ve lekeleri çeşitli temizlik ürünleriyle temizleyebiliyor.

Ancak bugüne kadar gözle görünmeyen ve hastalık yapıcı olan; mantar, bakteri, küf, yosun ve daha birçok bakterinin çoğalması ve barınması, uzun süreli engellenemiyordu.

İnsanoğlu; lejyonella, domuz gribi, kuş gribi, AIDS gibi onlarca bulaşıcı hastalıktan korunmaya karşı çaresizdi. Temas ettikleri yüzeyde bulunan bu mikroplar, ne yazık ki bulaşabiliyordu.

 

Tüm mikroplar anında ölüyor, etkisi 3 ay sürüyor

Yüzde 50 Türk, yüzde 50 Azeri ortaklığıyla kurulan Wision Medical firması, nanoteknoloji ile dezenfektanda dünya çapında bir buluşa imza attı.

10 milyon doların üzerinde ar-ge bütçesi harcanarak, Kanada’daki Nanoteknoloji Laboratuarı ile Türkiye ve Azerbaycan’daki bilim adamları tarafından 6 yıl süren ar-ge çalışmasının sonucunda; gözle görünmeyen tüm mikropları anında öldüren ve etkisi 90 gün (3 ay) süren “Hijyo dezenfektan ürünü” geliştirildi.

Dünya çapında benzeri bulunmayan dezenfektan ürünü Hijyo, nano teknolojiye uğramış 4-6 nm boyutunda kolloidal gümüş (AgNPs) içeriyor. SOL GEL metodu ile üretilen Hijyo dezenfektan ürünü; kullanıldığı yüzeylerde 90 gün boyunca görünmez bir kalkan oluşturarak etkinliğini koruyor. Bu yüzeyler farklı temizlik ürünleriyle silindiğinde dahi, “Hijyo” yüzeyleri korumaya devam ediyor. Ürünün en büyük özelliği, gümüşten üretilmesi ve içilebilecek kadar doğal olmasıdır. Hijyo’nun, dünyada rakibi yoktur.

 

Hastanelerden AVM’lere her yerde kullanılıyor

 

Nanoteknoloji mucizesi olan Türk patentli yeni nesil dezenfaktan ürünü “Hijyo”, 2011 yılının son çeyreğinde dünya pazarlarına girmesine rağmen, Azerbaycan, Kanada, Rusya, Dubai, Avusturya, Fransa, Sırbistan gibi birçok ülkede, insanların yoğun olarak bulunduğu; toplu taşıma araçları, hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, catering firmaları, Adli Tıp Kurumları, oteller, evler, petshoplar, bankalar gibi geniş bir yelpazede kullanılmaya başladı.

Ülkemizin Adli Tıp Kurumu’nda bakteri oluşumu ve kokuyu engellemesiyle çığır açan Wision Medical firması, önümüzdeki günlerde Rusya’daki Adli Tıp Kurumu’nda kullanılmaya başlayacaktır. Dünyadaki tüm ülkelerin Adli Tıp Kurumlarında benzeri olmayan dezenfektan ürünü olarak yer almayı hedefleyen Wision Medical firması, hastane mikrobunu öldürdüğü için ülkemizdeki hastanelerin yanı sıra, yurtdışındaki hastanelerde de kullanılmaya başlamıştır.

 

Formülü ‘Coca-cola’ gibi saklanıyor ve asla satılması düşünülmüyor

 

Kimya mühendisliği bölümü mezunu olan Sencer Bulut, Amerika’da Uluslararası Spor Beslenme Uzmanlığı eğitimi alırken, nanoteknoloji ve çeşitli ar-ge projeleri üzerinde araştırmalarını sürdürüyor.

Tarihte antibakteriyel etkisi uzun süredir bilinen gümüş üzerinde nanoteknoloji çalışmasına yoğunlaşan Sencer Bulut, Azeri ortaklığı ile 2005 yılında Wision Medical firmasını kuruyor ve firmanın CEO’su görevini üstleniyor.  

Aynı zamanda Armatör Şadan Kalkavan’ın damadı olan Sencer Bulut, dezenfektan alanında Nanoteknoloji buluşu ile çığır açan Türk patentli “Hijyo dezenfektan ürününün" dünya pazarlarında yer alması için kolları sıvadı.

Dünya devi firmaların,‘Türk patentli Hijyo’nu ar-gesini satın alma’ teklifinde bulunduğunu kaydeden Wision Medical CEO’su Sencer Bulut, “Türkiye’nin dünyadaki nanoteknolojik buluşu olan Hijyo dezenfektan ürünün formülünü, ‘Coca-cola formülü’ gibi saklıyoruz ve asla satmayı düşünmüyoruz. Şuan dünyada, Hijyo kadar etkili ve etkisini 90 gün sürdüren başka bir dezenfektan ürünü yoktur. Bu nedenle, uluslararası dünya devi firmalar, ürünün ar-ge’sini yüksek bir para ödeyip, satın almayı istediler. Gelen tüm teklifleri geri çevirdik ve çevirmeye devam edeceğiz. Özetle, “Hijyo”, Türk patentli bir dezenfektan ürünü olarak, dünya pazarlarında yerini alacaktır” dedi.

 

 

Ek bilgi:

“Hijyo WAB dezenfektan ürünü” hakkında kısa bilgi:

 

*Sağlık Bakanlığı’ndan üretim izni vardır.

*Ulusal Bilgi Bankası'na kayıtlıdır.
*Anti-Bakteriyel Etkisi Güçlü ve Uzun Sürelidir.
*%100 Güvenlidir(Kesinlikle Toksik Değil)
*Düşük Maliyetlidir.
*Antialerjiktir.
*Su Bazlıdır.
*Çevreyle Dosttur.

*Dirençli mikroorganizmalara karşı etkilidir.

*Hijyo, nano teknolojiye uğramış 4 -6 nm boyutunda kolloidal gümüş (AgNPs) içermektedir. Gümüşün, bu kadar küçük boyut özelliğine dayanarak yüksek düzey dezenfekte etki seviyesine sahip olması nedeniyle, diğer dezenfektanlardan farklı olarak SOL GEL metodu ile üretilen bu dezenfektan, bazik ve asitik ortamdan etkilenmez ve dezenfekte etkisini uzun süre (3 ay) boyunca sürdürebilmektedir.

*Hijyo Antibakteriyel Solüsyon; bakteri, küf, mantar, yosun ve daha birçok organizmanın çoğalmasını ve barınmasını engelleyen bir nano-teknoloji ürünüdür. Hijyo, yüzeylere püskürtme yöntemi ile uygulanır. Aynı zamanda, üretime entegre edilerek, nihai ürünün antibakteriyel özellik taşıması sağlanır.  

 

yilmazparlar@yahoo.com

 

0
0
0
Yorum Yaz